O autorze
Prezeska Stowarzyszenia "Dobra Edukacja", posłanka na Sejm RP VII kadencji, minister edukacji narodowej w pierwszym rządzie Donalda Tuska (2007-2011).
Inicjatorka tworzenia autorskich rozwiązań w edukacji. Aktywnie działa na rzecz osób z niepełnosprawnością. Od lat, na różnych szczeblach, zajmuje się zarządzaniem w edukacji.
Zanim trafiła do rządu i potem do parlamentu, pracowała w szkole podstawowej, średniej, na uniwersytecie, w organizacji pozarządowej i w samorządzie terytorialnym, jako zastępczyni Prezydenta Miasta Gdańska do spraw polityki społecznej, dyrektorka szkoły, nauczycielka matematyki.
Prywatnie mama trzech dorosłych synów i babcia trzech wnuczek, żona Aleksandra Halla, mieszkanka Sopotu.

Blog: http://katarzynahall.blogspot.com/
Twitter
Facebook

NOWE TRENDY W EDUKACJI

Jak utworzyć Akademię Dobrej Edukacji - innowacyjną szkołę przyszłości? Jak pracę innowacyjnego nauczyciela mogą wspierać nowe technologie? Jeśli także interesujesz się metodami edukacji przyszłości, jesteś twórczym nauczycielem poszukującym ciekawej pracy czy też jako rodzic uważasz, że Twoje dziecko męczy się obecnie w swojej szkole, możesz dołączyć do twórców Programu Dobrej Edukacji.

Rok temu aktywny zespół akademicki stworzył założenia Programu Dobrej Edukacji, realizowanego od roku w Akademiach Dobrej Edukacji w Warszawie i w Gdańsku. W kolejnym roku szkolnym uczniów tam będzie więcej, ale również kolejne środowiska zainteresowały się podjęciem próby wdrażania tej koncepcji.

Do współtworzenia i realizowania Programu Dobrej Edukacji można dołączyć, przyjeżdżając na konferencję TECHNIKI DOBREJ EDUKACJI, współorganizowaną przez Stowarzyszenie Dobra Edukacja, Uniwersytet Gdański oraz Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych, która odbędzie się w dniach 19-20 sierpnia br. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Planowane jest tam rozwijanie innowacyjnej koncepcji edukacyjnej Stowarzyszenia Dobra Edukacja, a także zaprezentowanie szeregu rozwiązań technologicznych i organizacyjnych umożliwiających edukację na odległość i personalizację edukacji.

Organizatorzy zamierzają poddać dyskusji, jakiego rodzaju elektroniczne materiały edukacyjne i rozwiązania technologiczne mogą być najbardziej przydatne w procesie edukacji spersonalizowanej i w jaki sposób - między innymi wraz z rozwojem technologii - może zmieniać się organizacja pracy szkół. Zakładają, że to pierwsze spotkanie będzie cyklicznie kontynuowane w kolejnych latach.

Konferencja adresowana jest przede wszystkim do tych, którzy chcą współtworzyć sposób organizacji pracy szkoły przyszłości lub mają ofertę, która może istotnie pomóc w zmianie sposobu organizacji edukacji. Zaproszeni są na nią nauczyciele, pracownicy akademiccy i inne osoby zainteresowane tworzeniem szkoły przyszłości.


Wezmą w niej udział naukowcy, którzy współpracują od dwóch lat ze Stowarzyszeniem Dobra Edukacja przy tworzeniu Programu Dobrej Edukacji - między innymi z Instytutu Badań Edukacyjnych oraz z Uniwersytetu Gdańskiego. Ośrodek Rozwoju Edukacji przedstawi koncepcję rozwoju rządowego e-podręcznika. Poznamy też ciekawe pomysły prowadzenia edukacji na odległość.

Osoby chcące utworzyć kolejną Akademię Dobrej Edukacji, bliżej poznać Program Dobrej Edukacji, otrzymać pakiet materiałów pomagających przygotować powstanie nowej Akademii, mogą zgłosić swój udział i otrzymać prawo bezpłatnego udziału w konferencji, pisząc na adres: biuro@dobraedukacja.edu.pl. Zgłoszenia udziału w konferencji przyjmowane są przez stronę konferencji do 10 sierpnia.

Program konferencji oraz  szczegółowe informacje organizacyjne są dostępne i będą sukcesywnie uzupełniane na stronie http://technikidobrejedukacji.blogspot.com.

Czy chcesz dostawać info o nowych wpisach?

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...